Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım Perpa’yı ziyaret etti.

Binali Yıldırım, Perpa girişinde AKP Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Perpa A Blok Başkanı Hasan Sezgin, Perpa B Blok Başkanı Hacı Demir, Başkan Yardımcısı Cengiz Özcan, Dursun Tekin, Persiad Başkanı Yücel Kayar, Genel Müdürler Serkan Düzenli, Vehbi Özgöz ve kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılandı.

Binali Yıldırım, Perpa B Blok Mithat Yümlü Konferans Salonu’nda Perpalılarla bir araya geldi. Perpa’nın yapısını iyi bildiğini, Perpa’nın ticaretteki öneminin farkında oldukların, sorunlarını da iyi bildiğini söyledi.

Dünya’nın en büyük monoblok binasına dışardan girerken üzüldüğünü belirten Yıldırım, ”Pazartesinden sonra başkanlar bana gelecek, Perpa’nın sorunlarını çözeceğiz, Özellikle dış cephe ve arsa sorunlarının bir an önce çözeceğiz” dedi.

Toplantı sonrası Cuma Namazı için Perpa Mescidi’ne geçen Yıldırım, Cuma Namazı sonrası Koçi Restaurant’taki öğle yemeğinden sonra Persiad’ın önünde basın açıklaması yaptı.

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım gece kondu sahiplerine müjde vererek “Bu yerleri önce hazineden belediyeye devralacağız. Daha sonra belediye uygun ödeme şartlarında hak sahiplerine bunları verecek. Yani gecekondu niteliğinde tapu tahsis belgesine sahip konutlar tapuya dönüştürülecek ve 30 yıldan beri devam eden bu çile sona vermiş olacak” dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Binali Yıldırım, İstanbul’da gecekonduda yaşayan vatandaşların durumu ile ilgili çalışma yapacaklarını vurgulayarak, “Tapu tahsis belgesi elinde bulunan ancak mülkiyeti hazineye ait yerlerin tapularını verilmesi. Bununla ilgili bir çalışma yapacağız. Bu yerleri önce hazineden belediyeye devralacağız önce. Daha sonra belediye uygun ödeme şartlarında hak sahiplerine bunları verecek, tapusunu da verecek. Yani gecekondu niteliğinde tapu tahsis belgesine sahip konutlar tapuya dönüştürülecek ve 30 yıldan beri devam eden bu çile sona verilmiş olacak. 900 bin civarında hatta 1 milyon üzerinde hak sahibi olduğu söyleniyor” ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasından sonra Talat Paşa Mahallesi’ndeki mitinge katılmak üzere Perpa’dan ayrıldı.