Endüstriyel GES Uygulamaları Paneli

Endüstriyel Çatı-Arazi GES Uygulamaları ve Enerji Verimliliği Paneli 15 Eylül 2022 Perşembe günü Saat: 10:00'da Perpa Ticaret Merkezi B Blok Mithat Yümlü Konferans Salonu'nda İstanbul Enerji A.Ş. Genel Müdürü Yüksel Yalçın'ın katılımıyla Yapılacak.
Panele sektöre ilgi duyan tüm firmalar davetlidir.

İletişim: Perpa A Blok Yönetimi  0212 222 81 43

İstanbul Enerji A.Ş.

İstanbul Enerji AŞ, Petrol Ofisi ve İstanbul Belediyesi ortaklığı ile 1962’de BEL-PET adıyla kurulmuştur. Şirketin Petrol Ofisi’ne ait olan hisseleri, 1992 yılında İDO ve İSFALT tarafından devir alınarak şirket tamamen bir İBB kuruluşu haline getirilmiştir. 2006 tarihinde şirket ismi, “İstanbul Enerji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi” olarak değiştirilmiştir.İstanbul Enerji, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin iştiraklerinden biridir. 60 yıllık deneyimi ile faaliyetlerinde günümüzde ön plana çıkan yenilenebilir enerji kaynaklarının değerlendirilmesi ve çevre dostu teknolojilerin kullanılması konularını odak noktasında tutan bir işletmedir.

Enerji üretimi ve yönetimi, akaryakıt yönetimi, aydınlatma proje ve uygulama yönetimi olmak üzere 3 ana faaliyet alanı bulunmaktadır. Bu faaliyet alanları çerçevesinde; Güneş enerji sistemleri (GES) projeleri, güneş enerjili (solar) aydınlatma sistemleri, enerji verimliliği danışmanlığı, biyokütle enerji santralleri (BES), rüzgâr enerji santralleri (RES), elektrikli araç şarj istasyonları, toptan&perakende akaryakıt tedariği ve mimari alanların & park bahçelerin aydınlatma projelerini gerçekleştirmektedir. Hem kamu hem de özel sektördeki birçok kuruluşa enerji, aydınlatma ve akaryakıt konularında yenilikçi ve çevre dostu çözümler sunmaktadır.Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının arttırılması, yeşil şehirler ve yeşil endüstri üzerine bilinç oluşturmak sorumluluk üstlendiği alanlardan biridir. Aynı zamanda çevre yönetimini temel politikalarından biri yapan İstanbul Enerji, 2021 yılı Haziran Ayı itibariyle de eyleme geçirdiği İklim Değişikliği Süreçleri Yönetim Ofisi ile “Adil, Yeşil ve Yaratıcı İstanbul” olma yolunda, İstanbul’un 2050’de “karbon nötr” ve “dirençli şehir” olması hedefi doğrultusunda çalışmaktadır. İstanbul Enerji, faaliyet gösterdiği konularda uzman 400‘e yakın personel istihdam etmektedir.