• Kılavuz Sigorta
 • Dostlar Elektrik
 • Günün Yemekleri Günün Menüsü
 • LÖSEV
 • CDC Bilişim
 • Şenay Emlak
Haberler
#

MEGA SENSÖR VE OTOMASYON SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Firma Bilgileri
MEGA SENSÖR VE OTOMASYON SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Perpa Ticaret Merkezi A Blok Avlu, K:1,2,3 No:0014 34384 Okmeydani Şişli İSTANBUL
Telefon :0212 320 04 11
Fax :
GSM :0212 320 04 16
Detaylı Bilgi

MEGA SENSÖR


Otomotiv Endüstrisi

Ödün vermeden kalite

Automotive industry

Balluff otomotiv sektöründe sensör ve uygulama çözümlerinde onlarca yıllık deneyimi ile otomotiv endüstrisi, makine üreticilerinin ve tedarikçilerin önde gelen partneridir. Balluff otomotiv üretiminin tüm alanları için ham maddeden son ürüne kadar doğru sensör çözümleri sunar.

-Motor 

Yenilikçi sensörleri ve RFID sistemleri ile dünya çapında geniş bir yelpazede uluslararası kabul görmüştür. Yüksek kaliteli ürünler ile Balluff, dünyadaki kullanıcılar için yüksek verimlilik, maliyet tasarrufu ve verimli üretim süreçleri sağlar.

-Pres Bölümü

Otomotiv sektöründe imalat sistemleri ve lojistik yüksek gereksinimleri nedeniyle hassas proseslerdir. Birkaç ton ağırlığındaki rulolar alınır, işlenir ve parçalar uygun preslerle şekillenir. Balluff sensör ve sistemleri ile bu noktalarda ideal çözümler sunar.

-Gövde 

Gövde hatları özellikle endüstriyel kaynak robotların kullanıldığı alanlardır. Bu robotlar aracın gövdesini oluşturan tüm parçaları bir araya getirerek tek tek montaj işlemleri yapmaktadır. Bu hassas süreç yüksek kaliteli sensör teknolojisi ile doğru ve güvenilir bir şekilde yönetilir.

-Tier 1 Üreticiler

Balluff ürün portföyü ile tampon, direksiyon, dişli kutuları, lastik veya koltuk gibi ürünlerin üretimin yapan yan sanayi firmaları için sektörel farklı çözümler sunar. Böylece her bileşenin üretimi ideal düzeyde ve müşterinin isteği doğrultusunda gerçekleşir.


Fabrika Otomasyonu

Teknolojik ürünlerle bireysel çözümler

Factory automation

Balluff, uzun yıllardır otomasyon sektörünün önemli çözüm partneridir. Yenilikçi ve teknoloji için tasarlanmış dayanıklı ürünleri ile otomasyon alanında birçok uygulamada çözümler sunmaktadır. Robotik, malzeme teknolojisi, pnömatik, gripper sistemleri veya makine imalatlarında gereksinimleriniz doğrultusunda Balluff ürünleri mükemmel çözüm sunacaktır

Sektörün lider firmalarından olan Balluff; sensörler, sistemler, güvenli ağ ve bağlantı teknolojisi için ihtiyacınız olan ürünleri HALT testlerinden geçirilerek sizlere sunulmaktadır. Bu test; üretilen ürünlerin hızlandırılmış yüksek ömür testinden geçirilerek en iyi şekilde optimize edilmesi anlamına gelmektedir. Kısa süre içerisinde yıllarca çalışarak karşılaşabileceği tüm dış etkiler ürünlerimiz üzerinden test edilerek ürünlerimiz en yüksek performansı verebilecek şekilde tasarlanmaktadır. Sonuç olarak Balluff ürünleri temiz odalarda, vakumlu alanlarda, patlama riski olan alanlarda, yüksek akım ve manyetik alanlarda, kaynak proseslerinde, yüksek basınç ve sıcaklık prosesleri gibi zorlu alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

IO-Link haberleşme standardına dayalı yüksek performanslı ürünlerimiz ve akıllı sanayi ağ teknolojisinin birleşimi üretiminin tüm seviyelerinde bilgi alışverişini sağlamaktadır. Bu özellikler optimum performans ve Endüstri 4.0 için gerekli temel kriterlerdir.


Endüstri 4.0 – Dördüncü sanayi devrimi

Endüstri 4.0, gerçek zamanlı tüm bilgilerin kullanılarak endüstriye optimal değer katmanın temelini oluşturur. Bu devrim yalnızca endüstri 4.0’a katılan cihazlar ve sistemler ile elde edilebilen bir özelliktir. Balluff sensör teknolojisi ve tanımlama sistemleri, ilgili verileri toplar ve bu tür kontrol sistemleri ile sorunsuz iletişimi sağlar. Dijital haberleşme bu teknoloji olmadan mümkün değildir.

Heartbeat of Industry 4.0

-Temel uzmanlık 4,0-Sizin için ne yapabiliriz? 

Balluff algılama çözümleri, tanıma sistemleri ve endüstriyel çözümleri ile kendini otomasyona adamış köklü bir firmadır. Balluff, Endüstri 4,0 çözümlerinin uygulanması için gerekli teknolojilere sahip bir üreticidir. Balluff üretimlerini yaptığı akıllı iletişim arabirimleri, sensör teknolojisi, RFID sistemleri ve endüstriyel network çözümlerinin temelinde endüstri devrimi için gerekli olan yetkinlik, esneklik ve üretim için gereklilik gibi özellikler yer almaktadır.

-Balluff 4.0 Çözümleri

Çözüm ve ürünlerimiz:

 • Lineer pozisyon ölçümü
 • Nesne Algılama
 • Endüstriyel kimliklendirme ( RFID )
 • Endüstriyel Ağ ( IO LINK )

-Balluff ve Endüstri 4.0-Örnek uygulamalarımız.

Demir-Çelik Endüstrisi

Tek kaynaktan güvenlik ve esneklik
 

Steel and iron industry


Çelik üretimi çok karmaşık bir proses içermekle birlikte yüksek sıcaklık, şok ve titreşim gibi son derece zorlu koşullar altında gerçekleşir. Bu üretimi sağlamak için Çelik üreticileri ve makine üreticilerinin temel sırayla en iyi teknoloji gerektiren sistemleri ve makineleri yapabilmesi, optimum kalite yöntemi ile güvenli bir süreç gerektirir.

Balluff ürünleri tüm üretim aşamaları için sunduğu birinci sınıf sensör ve çözümleri ile üretimin durmadan devam etmesini ve üretim- planlama birimlerinin uyum içerisinde çalışabilmesini sağlar . Ürünlerimiz yüksek sıcaklıklara, titreşim ve şok etkisine karşı son derece dayanıklıdır. Tüm ürünlerimiz hızlandırılmış ömür testi (HALT) kullanılarak test laboratuvarında optimize edilmiştir.

Yüksek teknoloji ile üretilen Balluff ürünleri demir-çelik sektöründe kok fırınlarında, yüksek fırınlarda, sıcak ve soğuk haddehanelerde sistem kullanılabilirliğini en üst düzeyde sağlar. Yüksek kaliteli metal üretimi için Balluff ürünleri tavsiye edilir.

Balluff ürünlerinin kullanılabilirliği bu sektörde dünya çapında onaylanmıştır. Balluff dünyanın her yanında kişisel danışmanlık ve bireysel çözümler ile sizlerin yanında olur.

Sektör Uzmanlık Alanları
 • Elektrik Elektronik
 • Bilgisayar Bilişim ve Yazılım
 • Endüstri Makinalar
 • Endüstriyel Ekipman/Ürünler
 • Otomotiv
 • Telekomünikasyon ve Haberleşme