• İYİ ENERJİ
  • Günün Yemekleri Günün Menüsü
  • NAYY Kablo
  • Lösev
  • Şenay Emlak
  • Kablo
  • HURDACINIZ

İstanbul Haberleri Ocak 2017

 

İnandık, planladık ve yapıyoruz…

 

“Her yerde metro, her yere metro” hedefiyle İstanbul’u ilçe ilçe, mahalle mahalle yeni metro hatlarıyla buluşturuyoruz. 

 

4,5 km uzunluğundaki Kartal - Yakacık - Pendik - Tavşantepe Metro Hattı’nı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle İstanbulluların hizmetine açtık. 

Belediyecilik ve eğitim alanında yapılan yatırımların toplu açılışının da gerçekleştirildiği törende konuşan Cumhurbaşkanımız Erdoğan, toplam yatırım bedeli 926 milyon lirayı bulan 217 ayrı projenin İstanbul’a hayırlı olmasını diledi.

 

Anadolu Yakası’nda hizmet verecek olan 14,3 km’lik Dudullu - Bostancı Metro Hattı’nın da inşaatına hız kesmeden devam ediyoruz. 13 durağın yer aldığı metro hattının tünel açma çalışmalarını, Ataşehir’deki metro şantiyesinde başlattık. 

 

2019 yılında hizmete açmayı planladığımız metro hattı tamamlandığında, Dudullu - Bostancı arasındaki yolculuk süresi 21 dakikaya inmiş olacak. 

 

Dev ulaşım yatırımları yaptığımız İstanbul’u yeni tünel yollarla da buluşturmaya devam ediyoruz. Büyükçekmece’den Sarıyer’e kadar tüneller, bağlantı yolları, kavşaklar ve köprülerle yaklaşık 140 kilometrelik yeni ulaşım güzergahının çalışmalarını başlattık. 

 

Aynı şekilde Anadolu Yakası’nda da Harem’den Küçüksu’ya, Yenisahra’dan Bostancı’ya uzanacak tünellerimizle, İstanbul’un karayolu ulaşımında ezberleri bozmaya hazırlanıyoruz.

 

İstanbul için yatırım yapmaya ve hizmet üretmeye hız kesmeden devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki, İstanbul ve siz değerli İstanbullular her şeyin en iyisine ve en güzeline layıksınız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle sizleri Ocak ayı haberlerinin yer aldığı bültenimizle baş başa bırakırken, hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler dilerim.

 

Dr. Kadir Topbaş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

Dergiyi Oku