• Şenay Emlak
  • İYİ ENERJİ
  • HURDACINIZ
  • Günün Yemekleri Günün Menüsü
  • NAYY Kablo
  • Lösev
  • Kablo

Atatürk’ü Andık

 

Değerli Konuklar,

Sevgili Perpa’ lılar,

Bugün burada, Ulusumuzun kurtarıcısı, laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, eşsiz devlet adamı Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76.yıl dönümü nedeniyle toplanmış bulunmaktayız.

10 Kasımları artık ATATÜRK’ ün aramızdan ayrılışının anma ve matem günü olmaktan çıkararak bize bıraktığı büyük eserlere sahip çıkma ve yeni nesillere daha iyi anlatılmasına vesile olmalıdır.

Dün olduğu gibi bundan böyle de yolumuzu aydınlatmaya devam edecek, ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeyi sürdürecektir.

Buna hiç şüphe yoktur…

Aynı çağda yaşayan gerek kendi milletleri gerekse dünya için endişe ve korku kaynağı olan bazı liderler ya unutulmuş ya da kötü miraslarıyla anılır olmuştur. Oysa ATATÜRK bütün dünyanın saygı duyduğu bir lider olarak anılmaktadır.

ATATÜRK yaptığı devrimlerle ve Ülke yönetimiyle Türk Milletini ileriye götürerek varlığını teminat altına almayı başarmıştır. Yaşamını milletine adayan, Savaşlardaki başarısıyla büyük asker, yepyeni ve güçlü bir devlet yaratan eşsiz bir lider, mümtaz devlet adamı,büyük bir komutan ve dahi olma vasıflarına sahip ender insanlardan biridir.

Bana göre, ATATÜRK bu ender insanların en büyüğüdür. Öyle ki, yok olmuş bir imparatorluk, orduları dağıtılmış, düşman tarafından işgal edilmiş bir Vatan ve bu şartlar altında bir ulusun kaderini yeniden, Anafartalar’da, Dumlupınar’da, Kocatepe’de, Gelibolu’da Çanakkale geçilmez diyerek her biri kendi payına düşen ganimeti almak için Anadolu’ya gelmiş onlarca devlete karşı yokluk, yoksulluk içinde mücadele etmiş “Ya İstiklal ya Ölüm” diyerek, işgal ordularını,geldikleri gibi geri, göndermiş Komutandır.

Sevgili Perpa’lılar,

Kısaca özetler isek Atatürk yüce bir dağa benzer. Eteğinde yaşayanlar bu yüceliği fark edemezler. Bu dağın azametini kavrayabilmek için, O’na çok uzaklardan bakmak gerekir.Biz bu dağın eteğinde yaşadığımız için, kendimi çok şanslı hissediyorum.

Ali Kemal’lerin çoğaldığı,ATATÜRK ve silah arkadaşlarına saldırmak için fırsat kollayan, en ufak bir fırsatta kin ve nefretini salyalar akıtarak söyleyen aymazlar bilmeli ki !

BİZİM SEVGİMİZ de EN AZ ONLARIN NEFRETİ KADAR BÜYÜKTÜR.

Unutmasınlar’ ki, Atatürk yirminci asrın en büyük gerçeğini yaratan adamdır.

Aramızdan ayrılışının 76. yılında Türk ulusunun yüreğinde ölümsüzleşen, ATAMIZI sevgi ve saygıyla anıyor, yüksek hatırası önünde eğiliyor ve şükranlarımı sunuyorum.

Ruhun şad olsun ATAM